Фахівці ДПС повідомляють, що з 1 вересня 2020 р. заплановано початок роботи контролюючих органів, які розпочнуть інспекційну роботу з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Інспектори зокрема, зосередять свою увагу на сфері сільського господарства і будівництва, торгівлі, громадського харчування, готельно-ресторанного бізнесу.
Державна служба з питань праці має право без попередження перевіряти, як бізнес виконує трудове законодавство.
Щоб уникнути штрафів нагадуємо керівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю працівників, про обов’язок надсилати повідомлення про прийняття працівника на роботу до податкових інспекцій за місцем обліку їх як платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Таке повідомлення має бути надіслане до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.
Повідомлення може подаватися такими способами:
- засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Звертаємо вашу увагу на те, що використання праці найманих працівників з порушенням трудового та податкового законодавства, передбачає дисциплінарну, фінансову або адміністративну відповідальність з накладенням великих штрафів, тому радимо звернутися до спеціалістів, які зможуть надати консультації, як правильно і законно вести свій бізнес.
Залишити коментар